Regulamin platformy e-learningowej
obowiązujący od dnia 04.04.2024
Platforma e-learningowa Web To Learn dalej jako Platforma/Strona/Sklep prowadzona jest przez spółkę pod firmą Helobrand spółka z ograniczoną osobowością z siedzibą w Krakowie pod adresem ul. Ujastek 1, 31-752 Kraków, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie XI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0001076794, NIP 6793286140, REGON 527245854, kapitał zakładowy 5 000,00 zł, dalej jako Sprzedawca
Dane do kontaktu ze Sprzedawcą:
adres do doręczeń:UL. UJASTEK 1, 31-752 KRAKÓW
adres poczty elektronicznej: zuza@ozgadesign.pl
nr telefonu: 604 554 616
Podmiotem prowadzącym stronę pod adresem http://www.webtolearn.pl, na którym Sprzedawca zamieszcza swoje Produkty i prowadzi Platformę jest spółka pod firmą Web To Learn spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w miejscowości Kościerzyna pod adresem ul. Przemysłowa 3, 83-400 Kościerzyna, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000823467, NIP 5911709438, REGON 385347076, kapitał zakładowy 5 000 zł, dalej jako Web To Learn
Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z Platformy e-learningowej, składania Zamówień, uiszczania przez Klienta ceny, świadczenia usług drogą elektroniczną, dostarczania treści i usług cyfrowych, odstąpienia od Umowy, składania i rozpatrywania reklamacji, a także świadczenia usług nieodpłatnych.
§ 1 DEFINICJE
1. Dzień roboczy – dzień tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem weekendu i dni ustawowo wolnych od pracy.
2. Klient – podmiot korzystający ze Strony:
a) każda pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności cywilnoprawnych oraz dokonująca zakupu niezwiązanego bezpośrednio z prowadzoną przez nią działalnością, zwana dalej Konsumentem,
b) każda osoba prawna oraz jednostka organizacyjna nie będąca osobą prawną, której przepisy szczególne przyznają zdolność prawną, osoba fizyczna dokonująca zakupu związanego bezpośrednio lub pośrednio z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub zawodową, podmiot dokonujący wskazania identyfikującego go numeru identyfikacji podatkowej (NIP) na potrzeby dokonywania zakupów w Sklepie, zwani dalej Przedsiębiorcą,
c) każda osoba fizyczna zawierająca umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, zwana także Przedsiębiorcą z uprawnieniami konsumenta.
3. Kodeks cywilny – Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny
4. Konto Klienta – indywidualne konto każdego Klienta, panel uruchomiony i prowadzony przez Sprzedawcę dla Klienta, po dokonaniu przez Klienta rejestracji i skutecznym zawarciu umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
5. Kurs – kurs on-line udostępniony przez Sprzedawcę na Platformie e-learningowej, którego twórcą jest Sprzedawca.
6. Regulamin – niniejszy regulamin, który jest regulaminem, o którym mowa w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną
7. Siła wyższa – zdarzenia nagłe, nieprzewidziane i niezależne od woli Stron, a w szczególności zdarzenia wywołane siłami przyrody, jak powodzie, ulewy itp., czynnościami osób trzecich, na których działania żadna ze Stron nie miała bezpośredniego wpływu, stan klęski żywiołowej, zamachu terrorystycznego lub jego groźby, niepodanie danych lub podanie danych niekompletnych lub wprowadzających w błąd, jak i takich które uniemożliwiają realizacje Zamówienia, powodują brak kontaktu z Klientem oraz inne określone w Regulaminie przypadki, które przez Strony będą traktowane jako okoliczności niezawinione w niemożności realizowania umowy, traktowane jako okoliczności uzasadniające odstąpienie przez Strony od umowy.
8. Strona – strony internetowe, pod którymi Sprzedawca prowadzi Sklep, działające w domenie ozgaoesign.pl
9. Strony – Klient i Sprzedawca
10. Produkt – towar lub usługa dot. Kursu znajdujące się w asortymencie Sklepu, które mogą być objęte Zamówieniem Klienta, treści i usługi cyfrowe, w tym nagrania video, audio, pliki w formie dokumentów elektronicznych (np. w formacie PDF, DOC).
11. Umowa – umowa zawarta między Klientem a Sprzedawcą na odległość, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie, na mocy której Sprzedawca przenosi lub zobowiązuje się do dostarczenia treści cyfrowej lub usługi cyfrowej, w tym każda umowa, której przedmiotem są zarówno towary, jak i usługi.
12. Usługa – Usługa świadczona drogą elektroniczną przez Sprzedawcę na rzecz Klienta polegająca na umożliwieniu Klientowi dostępu do Platformy e-Learningowej zawierającej treści i usługi cyfrowe w postaci Kursów.
13. Ustawa o prawach konsumenta – Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta
14. Zamówienie – Zamówienie złożone przez Klienta u Sprzedawcy za pomocą Sklepu, w wyniku którego pomiędzy Sprzedawcą a Klientem dochodzi do zawarcia umowy na odległość dotyczącej Produktu.
§ 2 POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Do przeglądania asortymentu Sklepu oraz składania Zamówień na Produkty wymagane jest spełnienie następujących warunków technicznych przez komputer lub inne urządzenie Klienta:
a) dostęp do Internetu
b) minimalne parametry dostępu do Internetu:
– Pobieranie -10 MB/s
– Przesyłanie – 10 MB/s
– Opóźnienie – poniżej 30 ms
c) sugerowane parametry dostępu do Internetu
– Pobieranie -30 MB/s
– Przesyłanie – 30 MB/s
– Opóźnienie – poniżej 30 ms
d) aktualna wersja standardowej przeglądarki internetowej (rekomendowane: FireFox, Chrome, Safari, Opera)
e) posiadanie aktywnego adresu e-mail;
f) jeżeli przeglądarka internetowa nie posiada możliwości obsługi plików audio, video, pdf, konieczna jest
– aktualna wersja standardowego odtwarzacza plików wideo (np. Windows Media Player),
– aktualna wersja standardowej przeglądarki plików .pdf (np. AdobeReader)
g) W celu korzystania z funkcjonalności wideo i audio komputer Klienta powinien być wyposażony w kamerę oraz mikrofon.
h) Skorzystanie z niektórych funkcjonalności Sklepu może wymagać instalacji dodatkowego oprogramowania, o czym Klient zostanie poinformowany w Sklepie.
2. W celu zawarcia i realizacji Umowy oraz w celu wykonywania usług świadczonych drogą elektroniczną za pośrednictwem Strony, konieczne jest podanie przez Klienta prawidłowych danych kontaktowych. Podanie nieprawidłowych danych będzie traktowane jako przypadek Siły wyższej.
3. Zawartość Strony (teksty, video, grafiki, loga, mechanizmy, oprogramowanie i rozwiązania, zawarte pliki, treści, usługi cyfrowe) oraz wszystkie jej fragmenty stanowią własność Sprzedawcy oraz jego partnerów i firm zależnych, co regulują odpowiednie umowy i licencje między nimi. Cała zawartość Strony jest objęta ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego. Klient uprawniony jest do korzystania z zawartości Strony na własny użytek i zgodnie z przeznaczeniem Produktów, tj. do odtwarzania na elektronicznych urządzeniach w celu zapoznania się z ich treścią oraz wprowadzania do pamięci elektronicznego urządzenia zawartości Strony przeznaczonej do pobrania. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych, powielanie, rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną, jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartości Strony bez zgody Sprzedawcy, jest zabronione. Klient otrzymuje dostęp do zawartości Strony jedynie przez czas trwania Kursu. Sprzedawca nie przenosi na Klienta jakichkolwiek praw majątkowych do zawartości Strony.
4. Wszelkie dane dotyczące organizacji, sposobu nauczania i prowadzenia Kursu są poufne i stanowią tajemnicę handlową Sprzedawcy. Klient dołoży wszelkiej staranności w celu ochrony tych danych.
§ 3 KORZYSTANIE Z FUNKCJONALNOŚCI SKLEPU
1. Każdy Klient przed skorzystaniem ze Strony powinien zapoznać się z Regulaminem. Złożenie Zamówienia jest równoznaczne z oświadczeniem Klienta o zapoznaniu się z Regulaminem i akceptacją jego postanowień, a także wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w sposób określony w Polityce Prywatności.
2. Złożenie Zamówienia na Produkty znajdujące się w asortymencie Sklepu następuje poprzez rejestrację i wybór odpowiedniego Kursu.
3. W celu rejestracji, Klient wypełnia formularz rejestracji na Stronie, podając swoje dane i ustalając indywidualne hasło oraz wybierając Kurs. Dokonując rejestracji Klient zobowiązany jest zaakceptować Regulamin. Na podany w procesie rejestracji adres e-mail Klienta przesłane zostanie potwierdzenie rejestracji. Z chwilą otrzymania przez Klienta potwierdzenia rejestracji, pomiędzy Klientem a Sprzedawcą zawarta zostaje Umowa oraz umowa o świadczenie usługi w postaci prowadzenia przez Sprzedawcę Konta Klienta.
4. Klient może w każdej chwili zrezygnować z Usługi i Konta Klienta. W tym celu należy wysłać wiadomość e-mail wskazany na Stronie z prośbą o wyrejestrowanie ze wskazaniem adresu e-mail wraz z danymi pozwalającymi na zidentyfikowanie Klienta (adres e-mail).
5. Sprzedawca może pozbawić Klienta prawa do korzystania z Platformy, jak również może ograniczyć jego dostęp do części lub całości zasobów Platformy, ze skutkiem natychmiastowym, w przypadku naruszenia przez Klienta Regulaminu, a w szczególności, gdy Klient:
a) podał w trakcie rejestracji w Sklepie dane niezgodne z prawdą, niedokładne lub nieaktualne, wprowadzające w błąd lub naruszające prawa osób trzecich,
b) dopuścił się za pośrednictwem Sklepu naruszenia dóbr osobistych osób trzecich, w szczególności dóbr osobistych innych Klientów Sklepu,
c) dopuści się innych zachowań, które zostaną uznane przez Sprzedawcę za zachowania niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami współżycia społecznego lub ogólnymi zasadami korzystania z sieci Internet lub godzące w dobre imię Sprzedawcy.
6. Sprzedawca zastrzega sobie prawo czasowych przerw w działaniu Strony w celach konserwacyjnych, naprawczych, a w szczególności w celach aktualizacji i rozbudowy Strony, a także w przypadku działań podejmowanych przez Web To Learn niezależnych od Sprzedawcy.
§ 4 WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIENIA
1. Podstawowym warunkiem umożliwiającym złożenie Zamówienia jest zapoznanie się i akceptacja Regulaminu.
2. Klient może składać Zamówienia w Sklepie za pośrednictwem Strony przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
3. Informacje zawarte na Stronie stanowią zaproszenie Klientów do składania ofert zawarcia Umowy, w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
4. Przedmiotem Umowy są Produkty prezentowane przez Sklep w chwili składania Zamówienia przez Klienta.
5. Klient składający Zamówienie wybiera Produkt, którym jest zainteresowany.
6. Klient po skompletowaniu Zamówienia i wskazaniu formy płatności, składa Zamówienie przez wysłanie formularza Zamówienia do Sprzedawcy, wybierając na Stronie opcję „kup”.
7. Złożenie Zamówienia stanowi złożenie Sprzedawcy przez Klienta oferty zawarcia Umowy dot. Produktów będących przedmiotem Zamówienia.
8. Po złożeniu Zamówienia, Sprzedawca przesyła na podany przez Klienta adres e-mail informację o rejestracji i przyjęciu Zamówienia, która jest oświadczeniem Sprzedawcy o przyjęciu oferty Klienta i z chwilą jego otrzymania przez Klienta zostaje zawarta Umowa.
9. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia Zamówienia lub jego anulowania w przypadku gdy zostało one złożone przy użyciu: oprogramowania, robota, crawlera, spidera lub dowolnego systemu zautomatyzowanego bądź zachowania skryptowego lub dowolnych usług podmiotów trzecich wykorzystanych w celu złożenia Zamówienia w imieniu Klienta.
10. Dostęp do Zamówienia następuje po otrzymaniu przez Sprzedawcę pełnej płatności lub, w przypadku płatności realizowanej przez podmiot realizujący płatności, po potwierdzeniu przez ten podmiot poprawnego wykonania pełnej płatności.
11. Klient powinien dokonać płatności za Zamówienie w wysokości wynikającej z zawartej Umowy w ciągu siedmiu Dni roboczych. W wypadku niewywiązania się przez Klienta z płatności w tym terminie Sprzedawcy przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy.
12. Rejestrując Konto Klienta na Platformie Klient będący konsumentem oświadcza, iż zgodnie z art. 15 ust. 3 ustawy o prawach konsumenta, żąda rozpoczęcia świadczenia usług objętych zamówieniem przed upływem terminu do złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy, w związku z czym przyjmuje do wiadomości
fakt, iż w przypadku skorzystania z prawa do odstąpienia zobowiązany będzie do zapłaty wynagrodzenia za wykonane do czasu odstąpienia usługi.
§ 5 PŁATNOŚCI
1. Ceny na Stronie Sklepu zamieszczone przy danym Produkcie stanowią ceny brutto.
2. Zamówienia złożone w Sklepie mogą być opłacone wyłącznie z góry.
3. Klient może wybrać następujące metody płatności: T pay
4. Klient wyraża zgodę na otrzymywanie dokumentów rozliczeniowych np. faktur drogą elektroniczną, na adres e-mail podany w formularzu.
§ 6 ZASADY REKLAMACJI
1. Sprzedawca dostarcza Produkty zgodne z Umową i opisem prezentowanym przez Sklep w chwili składania Zamówienia przez Klienta, z zastrzeżeniem, że na mocy art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego rękojmię wyłącza względem Przedsiębiorców oraz Przedsiębiorców z uprawnieniami konsumenta.
2. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Produktu, który istniał w chwili jego dostarczenia i ujawnił się w ciągu dwóch lat od tej chwili.
3. W celu rozpatrzenia reklamacji przez Sprzedawcę Klient powinien dostarczyć Sprzedawcy opis reklamacji.
4. Opis reklamacji z tytułu rękojmi powinien zawierać dane Klienta składającego reklamację (imię i nazwisko, dane kontaktowe, w tym e-mail) oraz wskazanie przyczyny reklamacji i treść żądania.
5. Na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym i ustawie o prawach konsumenta Konsument może żądać doprowadzenia Produktu do zgodności z Umową, a jeśli Sprzedawca nie doprowadzi Produktu do zgodności z Umową, Konsument może żądać obniżenia ceny lub odstąpić od Umowy.
6. Reklamację z tytułu rękojmi Konsument powinien przesłać e-mailem na adres e-mail Sprzedawcy.
7. Sprzedawca w ciągu 14 dni kalendarzowych ustosunkuje się do reklamacji Konsumenta, wysyłając e-mail na podany adres e-mail Konsumenta.
8. Klient może zgłosić Sprzedawcy reklamację w związku z korzystaniem z usług nieodpłatnych świadczonych drogą elektroniczną przez Sprzedawcę. Reklamacja może być złożona w formie e-mail i przesłana na adres Sprzedawcy. W zgłoszeniu reklamacyjnym Klient winien zawrzeć opis zaistniałego problemu. Sprzedawca niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 14 dni rozpatruje reklamacje i udziela Klientowi odpowiedzi.
§ 7 ODSTĄPIENIE OD UMOWY
1. Klient będący Konsumentem lub Przedsiębiorcą z uprawnieniami konsumenta może w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy odstąpić od Umowy bez podawania przyczyny.
2. Klient, który chce skorzystać z prawa odstąpienia od Umowy, powinien poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. wysłać pismo e-mailem) do Sprzedawcy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
3. Klient może skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego załącznik nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.
4. Bezpośrednio po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od Umowy Sprzedawca prześle Klientowi na adres e-mail potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy.
5. W przypadku odstąpienia od Umowy, jest ona uważana za niezawartą.
6. Jeśli Klient złożył oświadczenie o odstąpieniu od Umowy zanim Sprzedawca przyjął jego ofertę, oferta przestaje wiązać.
7. Prawo odstąpienia od Umowy nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów wskazanych w art. 38 ust. 1 ustawy o prawach konsumenta, w szczególności wskazanych w pkt 13, tj. o dostarczanie treści cyfrowych niedostarczanych na nośniku materialnym, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości, a przedsiębiorca przekazał konsumentowi potwierdzenie, o którym mowa w art. 15 ust. 1 i 2 albo art. 21 ust. 1 ustawy o prawach konsumenta;
8. Postanowienia niniejszego paragrafu stosuje się tylko do Klientów będących Przedsiębiorcą lub Przedsiębiorcą z uprawnieniami konsumenta.
§ 8 ZWROT NALEŻNOŚCI KLIENTOM
1. Sprzedawca dokona zwrotu należności niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 14 dni kalendarzowych w przypadku:
a) odstąpienia przez Konsumenta lub Przedsiębiorcy na prawach konsumenta od Umowy;
b) uznania reklamacji i braku możliwości doprowadzenia Produktu do stanu zgodności z Umową;
c) odstąpienia od Umowy przez Sprzedawcę w sytuacjach określonych w Regulaminie i z mocy prawa.
2. Sprzedawca dokona zwrotu pieniędzy na rachunek bankowy Klienta (w tym powiązany z kartą płatniczą Klienta), przy użyciu którego nastąpiła płatność na rzecz Sprzedawcy, albo inny, jeśli został podany przez Klienta, wedle jego wyboru.
3. Sprzedawca blokuje Klientowi dostęp do Produktu który jest przedmiotem zwrotu lub reklamacji.
§ 9 NEWSLETTER
1. Klient może zamówić usługę newslettera (subskrypcja). Usługa newslettera polega na okresowym przesyłaniu na podany adres e-mail biuletynu informacyjnego Sprzedawcy oraz wiadomości zawierających treści marketingowe (informacje handlowe) dotyczące Sprzedawcy i jego partnerów biznesowych (w tym np. treści dotyczące Produktów).
2. Subskrypcja newslettera jest dokonywana poprzez podanie adresu e-mail i zaznaczenie odpowiedniej opcji na Stronie.
3. Subskrypcja newslettera jest dobrowolna i nieodpłatna. Usługa newslettera jest świadczona przez czas nieoznaczony.
4. Klient może w każdej chwili zrezygnować z newslettera. W tym celu należy wysłać wiadomość na wskazany na Stronie Sprzedawcy e-mail z informacją o rezygnacji z subskrypcji i wskazaniem adresu e-mail Użytkownika.
5. Sprzedawca wypowiada umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną poprzez wysłanie do Klienta stosownego oświadczenia woli na adres e-mail podany przez Klienta podczas rejestracji.
§ 10 POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Regulamin dostępny jest w wersji elektronicznej i do nieodpłatnego pobrania w formacie PDF.
2. Zmiany do Regulaminu mogą być wprowadzane przez Sprzedawcę zgodnie z przepisami prawa w tym zakresie obowiązującymi. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w chwili złożenia Zamówienia przez Klienta.
3. O zmianie regulaminu Sprzedawca poinformuje poprzez komunikat na Stronie.
4. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do:
a) zmiany cen oraz Produktów w ofercie Sklepu,
b) wycofania poszczególnych Produktów z oferty Sklepu.
5. Prawem właściwym dla rozstrzygania wszelkich sporów powstałych na gruncie Regulaminu jest prawo polskie.
6. Sprzedawca informuje Klienta będącego Konsumentem o możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach lub na stronach internetowych podmiotów uprawnionych do pozasądowego rozpatrywania sporów. Mogą nimi być w szczególności rzecznicy praw konsumenta lub Wojewódzkie Inspektoraty Inspekcji Handlowej, których lista jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprzedawca informuje, że pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr/ dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR).
7. W celach statystycznych i poprawy jakości funkcjonowania Strony Sprzedawca korzysta z informacji zapisywanych przez serwer na urządzeniu końcowym Klienta, które następnie są odczytywane przy każdorazowym połączeniu się przeglądarki internetowej (tzw. pliki cookie).
8. Integralną częścią Regulaminu jest Polityka Prywatności.